Plnič chémie Dosing Pot 3,5LPlnič chémie Dosing Pot 3,5L
  Recenzia (0)
  280,01 €

  Profesionálne čistenie a optimálna starostlivosť o vodné vykurovacie systémy

  Čo je čierny kal oxidu železa?

  Z čoho sa skladá čierny kal oxidu železa vo Vašom vykurovacom systéme? Ľudovo povedané, je to čierna voda, ktorá sa nachádza v každom, neošetrenom vykurovacom systéme, a to z jednoduchého dôvodu. Neošetrený vykurovací systém je priam ideálne prostredie pre vznik takýchto nečistôt. Základom nečistoty sú tri hlavné zložky nečistôt, ktoré tvoria spomínaný čierny kal oxidu železa.

  Oxid železa

  vplyvom chemicky neupravenej vody a vzduchu vzniká korózia kovových častí vykurovacieho systému. Ako kal oxidu železa odstrániť? Ako zabrániť jeho usádzaniu v systéme?

  Biologické nečistoty

  chemicky neupravením vody, použitej pri napustení vykurovacieho systému. Napríklad pri použití "čistej" vody z vodovodu. Ak by sme dali pitnú vodu z vodovodného kohútika na chemický rozbor, zistili by sme, čo všetko sa v nej nachádza. Vo vykurovacom systéme sa nachádza teplo, voda a vzduch, je to ideálne prostredie pre množenie sa baktérií, mikroorganizmov a rias, ktoré sa v určitom množstve nachádzajú vo vode, a to vo vysokoteplotnom systéme, ale aj v podlahovom, stenovom alebo stropnom kúrení. Ako sa chrániť pred vznikom biologických nečistôt vo vykurovacom systéme?

  Minerály

  tvrdosť použitej vody, ktorá obsahuje veľké množstvo minerálov, spôsobuje väčšiu agresivitu vody vo vykurovacom systéme, z čoho sa tvoria aj usadeniny vodného kameňa. 95% nečistôt v systéme sa stáva magnetických tým, že na seba naviažu molekuly oxidu železa a stávajú sa magnetickými.

  Iné nečistoty

  vo vykurovacom systéme sa môžu nachádzať aj ďalšie nečistoty, ktoré sa do systému dostali, napíklad pri inštalácii, či servisnej oprave súčastí vykurovacieho okruhu. Filtre MagnaClean zychytávajú aj magnetickú aj nemagnetickú zložku nečistôt.

  Čierny kal oxidu železa vzniká vo všetkých systémoch, ktoré nemajú pravidelne upravovanú kvalitu vody špeciálnymi chemikáliami z našej ponuky, v sekcii chemikálie. V každom vykurovacom systéme sa nachádzajú vhodné podmienky pre vznik nežiadúceho kalu oxidu železa a to prítomnosťou kovových súčastí, vody a tepla. Táto nečistota vzniká koróziou kovových častí a rozmnožovaním sa baktérií v teplom prostredí. Aj baktérie, ktoré naviažu na seba čo i len malé molekuly feromagnetických korózií, vytvárajúcich sa v chemicky neupravenej vode vykurovacieho systému, sa stávajú magnetickými. 95% nečistôt vo vykurovacom systéme je magnetických, a teda možných zachytiť cyklónovo-magnetickým filtrom MagnaClean. Filtre MagnaClean teda poskytujú vysokoúčinnú, nepretržitú a profesionálnu ochranu Vášho kotla, ako aj celej sústavy Vášho vykurovacieho systému. Navyše filtre Magnaclean, sú prispôsobené tak, aby zachýtávali aj nemagnetické nečistoty ato v spodnej aj vrchej časti filtra.

  Pozrite si video, na akom princípe funguje filter MagnaClean Professional 2:  VIDEO MagnaClean   

  © 2014-2017 Adey.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt
  Nakupujte u našich partnerov: E-shop

  www.MagnaClean.sk