Plnič chémie Dosing Pot 3,5LPlnič chémie Dosing Pot 3,5L
  280,01 €

  Pred čím mám chrániť svoje ústredné kúrenie?

  Pred čím mám chrániť svoje ústredné kúrenie?

  POPIS PROBLÉMU VYKUROVACÍCH SYSTÉMOV:

  Prečo ste na začiatku po inštalácii s kotlom spokojní a postupom času sa kotol začne rapídne kaziť? Časté a finančne vyčerpávajúce návštevy servisného technika Vás už prestanú baviť a tak zvažujete, či je už čas na výmenou kotla? Vedeli ste, že to ešte nemusí byť dôvod na tak radikálne a finančne náročné riešenie. Máme pre Vás lepšie riešenie, poraďte sa s nami. Každý z nás pozná čierny kal nachádzajúci sa vo vykurovacích systémoch, s ktorým sme najčastejšie prišli do kontaktu pri odvzdušňovaní radiátorov.

  Nežiadúce účinky kalu oxidu železa, biologických nečistôt a usadených minerálov

  Spomínané nečistoty vytvárajú čierny kal oxidu železa. Je to skrytý nepriateľ aj Vášho vykurovacieho systému, pokiaľ ste ho dostatočne odborne neošetrili, tak časom určite dajú o sebe vedieť. Nakoľko sa to všetko odohráva vo vnútri vykurovacieho systému, bez správnych nástrojov je ťažké odhaliť čo sa vnútri odohráva. Nič netušiaci majiteľ vykurovacieho systému si všíma postupne narastajúce symptómy. Prejavuje sa to hlavne na znížení účinnosti vykurovacieho systému.
  Po určitom čase následkom toho pre vytvorenie rovnakej tepelnej pohody užívateľ potrebuje zvyšovať výkon kotla nastavovaním vižšiej teploty na termostate. Pribúdajú k tomu stále častejšie hlásenia porúch Vášho doposiaľ spoľahlivého kotla a s tým spojené výjazdy servisného technika k jeho oprave, kým sa nakoniec rozhodnente kotol vymeniť. Prečo sa to deje a čo je príčinou?

  Chcem sa dozvedieť viac informácií… 

  Pozrite si video, na akom princípe funguje filter MagnaClean Professional 2: VIDEO MagnaCleanDomov › Prečo MagnaClean › Prečo riešiť problémy vykurovacieho systému produktmi MagnaClean?

  Prečo riešiť problémy vykurovacieho systému produktmi MagnaClean?

  Moderné kotle sú doposiaľ najúčinnejšie, avšak ich slabou stránkou sú jemné a úzke vodné cesty, obzvlášť v oblasti výmenníka, kde sa ukladá čierny kal oxidu železa. To spôsobuje, že takéto kotle sú viac citlivé na škodlivé účinky čierneho kalu oxidu železa, biologické a iné nečistoty. Dokonca aj kvalitný kotol rýchlo znižuje svoju účinnosť, ak je zapojený v systéme, ktorý je znečistený kalmi oxidu železa. Výkon kotla a jeho životnosť znižuje aj neodborne prepláchnutý vykurovací systém, ktorý nie je pravidelne udržiavaný chemickou úpravou vody. 

  Preplacha úprava vody môže pomôcť, avšak je to stále len dočasné riešenie. Kvalita vody vo vykurovacích systémoch sa časom postupne zhoršuje vznikom biologických aj nebiologických nečistôt. Tieto nečistoty vznikajú v teplom prostredí vykurovacieho systému pôsobením vody a kyslíka na kovové časti systému. 
  Preto pri preplachu odporúčame na spiatočné potrubie z vykurovacieho systému nainštalovať pred kotol ponúkaný vysokoúčinný cyklónovo-magnetický filter MagnaClean. Spoločnosť Adey prináša na trh 
  najširšiu ponuku cyklónovo-magnetických a magnetických filtrov vôbec, ako aj chemické prípravky, a tým ponúka optimálne riešenie pre celé portfólio zákazníkov, teda aj pre Vás. Filtre rady MagnaClean a Commercial od Adey svojou veľkosťou a vlastnosťami sú tým správnym riešením pre rôzne veľkosti vodných vykurovacích systémov. Jedná sa o inštalácie už od jedno-izbového bytu, až po priemyselné jednotky, pre veľké podniky, či teplárne. Z tejto rady si určite viete vybrať riešenie, ktoré je pre Vás šité na mieru.

  O správnej voľbe cyklónovo-magnetického filtra MagnaClean sa poraďte s nami, alebo s Vašim kúrenárom. Preplach s chemickou úpravou vody a súčasne montáž MagnaClean filtra odporúčame kvôli trvalej ochrane vykurovacieho systému. Takto zabezpečený vykurovací systém a hlavne kotol, často najdrahší komponent, je chránený pred nežiadúcimi účinkami čierneho kalu oxidu železa.

   Ako na to? V prvom rade je potrebné identifikovať, v akom veľkom vykurovacom systéme máte záujem riešiť problematiku nežiadúcich účinkov kalu oxidu železa. Veľkosť vykurovacieho systému sa dá do určitej miery identifikovať podľa priemeru vykurovacieho potrubia pri vstupe do kotla. Ak si neviete rady, obrátte sa na nás a radi Vám poradíme, ktorý z filtrov MagnaClean od spoločnosti Adey by mal byť nainštalovaný na Vašom vykurovacom systéme. Odborná konzultácia a správny výber magnetického filtra Vám zabezpečí udržanie vysokej účinnosti celého vykurovacieho systému, ako aj najlepšiu ochranu vykurovacieho zariadenia a Vašich investícií.

   Zanechajte odpoveď