Plnič chémie Dosing Pot 3,5LPlnič chémie Dosing Pot 3,5L
  Recenzia (0)
  280,01 €

  Magnetická úprava vody ElektroScale a MagnaScale

  Magnetická úprava vody ElektroScale a MagnaScale

  Magnetická úprava vody Elektroscale a MagnaScale

  ZMÄKČOVAČE VODY - ODVÁPŇOVAČE 

  Na Slovensku v oblasti magnetickej úpravy vody bol dlho len jeden drahý výrobok, ktorý sme ani nemali s čím porovnať. Dnes je to už ináč. Na slovenskom trhu sa v súčasnosti nachádza niekoľko rôznych typov odvápňovačov alebo zmäkčovačov vody od rôznych značiek, ktoré sa líšia svojím použitím, spôsobom pripojenia, prietokom vody, účinnosťou alebo zhotovením: s elektrickou cievkou vytvárajúcou magnetické pole alebo so zabudovaným neodýmovým magnetom. Je si teda z čoho vyberať. 

  Na akom princípe zmäkčovače vody fungujú?

   - Voda určená na úpravu prechádza silným magnetickým polom, pričom dochádza k molekulárnemu rozkladu. Rozkladá sa molekula vápnika. Nedochádza k chemickej zmene ale k molekulárnej zmene vlastností vody, pričom sa zložky vodného kameňa menia na jemný prášok, ktorý sa neusádza.

   Princip-ako-funguje-zmakcovac-odvapnovac-vody

  Koľko nás to stojí keď neriešime usadený vodný kameň?

  A AKO USADENÝ VODNÝ KAMEŇ ŠKODÍ? 

  Veľmi tvrdá voda obsahuje v priemere 300 mg rozpustených minerálov na liter. Takto štvorčlenná domácnosť akumuluje ročne až do 70 kg vodného kameňa. V systéme sekundárnej teplej vody sa môže hromadiť veľký objem, čo spôsobuje obmedzenia a blokuje prietok prívodu teplej vody. 

  Približne 1,6 mm vrstva vodného kameňa na vykurovacom telese (radiátore, či podlahovom kúrení) môže znížiť jeho účinnosť až o 12%. A 6 mm usadeného vodného kameňa zníži energetickú účinnosť až o 40%, čo by viedlo k nárastu spotreby energie až o viac ako 200 Eur ročne.

  To sme ešte nespomenuli estetickú stránku usadenín vodného kameňa ktorú vidno na povrchu batérií, umývadiel, kachličkách či sklenených alebo plastových sprchových kútoch. Neustále čistenie, čas a čistiace prostriedky a vynaložené financie.

  Ako sa zorientovať v tejto širokej ponuke magnetických zmäkčovačov? 

  My Vám chceme predstaviť aspoň dva druhy zmäkčovačov vody od spoločnosti Adey.

  Obchodný riaditeľ spoločnosti ADEY Paul Strudley hovorí: „ElectroScale 22 mm je skvelým doplnkom nášho stále rastúceho portfólia produktov vysokej kvality na úpravu vody. Pridáva sa k nášmu existujúcemu zmäkčovaču vody MagnaScale s veľkosťou 15 mm a pomáha inštalatérom poskytovať ochranu pred škodlivými účinkami vodného kameňa, ktorý sa usádza v potrubí a na jednotlivých domácich spotrebičoch, čím sa znižuje ich účinnosť a hlavne životnosť. Naše zmäkčovače vody na potlačenie tvorby vodného kameňa sú riešením, ktoré je vhodné aj pre tvrdosť vody v krajinách EÚ.

  Spoločnosť ADEY Professional Heating Solutions uviedla na trh nový produkt na magnetickú úpravu vody ElectroScale 22 mm, ktorý má chrániť pred hromadením usadenín vodného kameňa.

  Takže do portfólia spoločnosti Adey boli pridané už dva produkty na zníženie usádzania vodného kameňa, ktorých cieľom je údržba a ochrana ústredných kúrení. 

  Ide teda o produkty znižujúce usádzanie vodného kameňa a to MagnaScale ElectroScale, sú navrhnuté pre profesionálnych inštalatérov. Sú dostupné s 15 mm a 22 mm samosvorným úchytom alebo klik-systémom (push-fit). Každý z nich je vyhotovený a povrchovo upravený tak, aby nepodliehal korózii. Sú primárne určené pre úpravu vody vo vykurovacích systémoch, preto sú vhodné na potrubie s teplou aj studenou vodu.

  Kľúčové výhody MagnaScale a ElectroScale:

  Poskytujú okamžitú a dlhotrvajúcu ochranu pred vodným kameňom

  Ochrana celej domácnosti 

  Navrhnuté pre desaťročnú životnosť produktu

  Žiadne ďalšie prevádzkové náklady

  Bezúdržbové - nevyžaduje údržbu

  Overené spoločnosťou WRAS

  Spĺňa stavebné predpisy L

  Pri použití tlakových tvaroviek na rozvod vody sa tiež ľahko inštalujú a poskytujú inštalatérom efektívny a spoľahlivý nástroj na riešenie problémov s vodným kameňom, najmä v oblastiach s tvrdou vodou.

  Určenie využitia MagnaScale a ElectroScale

  MagnaScale je určený na ochranu proti tvorbe vodného kameňa v jednotlivých domácich spotrebičoch. Je však možné ich inštalovať aj pred koncovým zariadením (práčka, umývačka, toaleta, umývadlo). 

  Avšak nový ElectroScale je vlastne elektrolytický zmäkčovač vody, ktorý neznečisťuje prostredie, nespotrebúva žiadnu energiu. Bol vyvinutý s cieľom zabrániť hromadeniu usadeného vodného kameňa v domácnostiach, novostavbách, starších domoch, ako aj malých komerčných nehnuteľnostiach, ak je potrebný max. prietok vody vyhovujúci. Tento najnovší prostriedok ElektroScale na redukciu vodného kameňa od spoločnosti ADEY sa inštaluje na prívod vody. 

  Dôležité je, že tieto zmäkčovače vody spĺňajú požiadavky časti L stavebných požiadaviek. V tomto ustanovení sa uvádza, že je potrebné zabezpečiť úpravu napájacej vody do ohrievačov vody a okruhu horúcej vody kombinovaných kotlov. 

  Tým, že spĺňa požiadavku v časti L stavebných požiadaviek je určený na zabezpečenie úpravy vody napájajúcej sa do kotlov, aj okruhov horúcej vody kombinovaných kotlov, čím sa znižuje rýchlosť usádzania vodného kameňa.

  Máte záujem sa dozvedieť viac o ElectroScale alebo MagnaScale? Viac informácií nájdete na www.magnetickyfilter.sk

  ElektroScale 

  - priaznivá cena

  PRIETOK / VEĽKOSŤ POTRUBIA: - určený na potrubie s nižším požadovaným prietokom. ÚCHYT samosvorný na potrubie s priemerom 22 mm. 

  Klik-systém ElektroScale je dodávaný aj vo variante s týmto úchytom.  

  ElectroScale MCES-S22

  ElektroScale je dodávaný aj vo variante s úchytom Klik-systém pre jednoduchšiu a rýchlejšiu montáž.

  ElectroScale - MCES-P22 klik-systém  

   MagnaScale

  - priaznivá cena

  PRIETOK / VEĽKOSŤ POTRUBIA: - určený na potrubie s nižším požadovaným prietokom. ÚCHYT samosvorný na potrubie s priemerom 15 mm.

  MagnaScale MCMS-S15

   Zanechajte odpoveď