Plnič chémie Dosing Pot 3,5LPlnič chémie Dosing Pot 3,5L
  280,01 €

  Chcete vedieť prečo sa opaltí investovať do filtrov MagnaClean?

  Chcete vedieť prečo sa opaltí investovať do filtrov MagnaClean?

  10 hlavných výhod magnetických filtrov MagnaClean pre domácnosti

  Uvádzame Vám hlavné dôvody, prečo si chrániť vykurovací systém magnetickými filtrami MagnaClean, aby ste dosiahli optimálnu ochranu Vášho kotla a ostatných súčastí vykurovacieho systému. Produkty MagnaClean sú svojimi vlastnosťami to najlepšie, čo v tejto kategórii aktuálne na trhu nájdete.  

  MagnaClean produkty overené a schválené poprednými výrobcami kotlov

  1)  Vysoká účinnosť

  Sila, ktorú filtre MagnaClean ukrývajú v ich jadre v kombinácii s cyklónovým riešením prietoku, ponúka niekoľkonásobne vyššiu účinnosť ako majú bežné filtre. MagnaClean chráni vykurovací systém okamžite po jeho nainštalovaní. Voda kúrenia strávi v magnetickom poli dlhší čas tým, že cyklónovým prúdením niekoľkokrát obtočí okolo extra silného magnetického jadra, a tak zachytí aj tie najmenšie molekuly čierneho kalu oxidu železa. Každá molekula oxidu železa tak neprejde filtrom bez zachytenia.

  Jeho účinnosť dokázal aj test, pri ktorom boli nainštalované iné filtre a na koniec aj MagnaClean. To, čo iné filtre prepustili, MagnaClean zachytil. Test je overený aj v opačnom poradí, pričom MagnaClean zachytí 99% čierneho kalu oxidu železa a filter za ním už nemal čo zachytiť.

  Zachytený-kal-MCP2Všetky-súčasti-vyrobené-v-UK

  2) Nemagnetické nečistoty

  Magnetické filtre MagnaClean druhej generácie účinne zachytávajú ľahké aj ťažšie nečistoty v oboch smeroch s dvoma komorami v hornej a dolnej časti filtra. Túto funkcionalitu poskytujú filtre MagnaClean Micro 2MagnaClean Professional 2MagnaClean Professional 2XP
     Špecialitou pri zachytávaní nemagnetických nečistôt je MagnaClean TwinTech, ktorý je určený pre nízkoteplotné systémy. Je špeciálne zhotovený, aby zachytával okrem čierneho kalu oxidu železa aj biologické nečistoty, ktoré sa v nízkoteplotných systémoch vytvárajú. V jeho jadre má umiestnenú v ceste prietoku gázu z nehrdzavejúcej ocele, kde sa chaluhy biologických nečistôt zachytávajú. 

  Výnimkou sú filtre MagnaClean Atom a MagnaClean XS-90 tým, že sú najmenšie v rade filtrov MagnaClean, nemajú zachytávač nemagnetických nečistôt. 

  Lapače nemagnetických nečistôt v MagnaClean filtroch

  3) Obojsmerné zapojenie

  Variabilný smer prietoku vstup a výstup bez toho, aby to ovplyvňovalo odpor, rýchlosť prietoku, alebo účinnosť filtra. Filtre MaGnaClean vyvynuli tak, aby inštalácia filtra MagnaClean bola čím jednoduhšia pre inštalatéra. Tým umožňuje inštalatérovi väčšiu flexibilitu pri práci, šetrí potrebný materiál a tým aj čas montáže. Touto variabilitou vstupu a výstupu sa chybovosť montáže obmedzila na minimum.

     Svetlou výnimkou je len Magnetický filter MagnaClean Atom kvôli jeho jedinečnej vlastnosti. Atom ako jediný má guľový ventil vyhotovený tak, že sa pri jeho servisovaní (prečisťovaní) dá prepnúť do polohy BY-PASS. Údržba filtra sa dá vykonať počas kúrenia, teda aj bez potreby vypnúť vykurovací systém. Takže len filter MagnaClean Atom 3/4" má zreteľne šípkou určený smer prietoku a určený vstup a výstup. 

  4) Nenáročný na priestor

  Pri inštalácii aj servisovaní. Filtre MagnaClean sú technicky navrhnuté a vyhotovené tak, aby sa zmestili aj do veľmi tesných priestorov. Umožňuje to viacero technických vymožeností. Výrazným prvkom v tom sú násuvné rýchloupínacie konektory, ktoré umožnia odpojiť filter z vykurovacieho systému aj bez použitia náradia. Jednoducho sa ventily zatvoria, vypustí sa voda a filter sa môže odpojiť a prečistiť. Stačia na servis a inštaláciu dokonca len 2,5cm nad a pod filtrom.

  Priam extrémne nenáročné na priestor sú magnetické filtre MagnaClean XS-90 a Atom, a to úrčite nie na úkor ich účinnosti.

  MagnaClean Filtre extrémne nenáročné na priestor
    

  5) Flexibilita

  Rýchloupínacie konektory na guľových ventiloch sú nezávisle smerovateľné konektory otočné 360°. Túto funkcionalitu majú filtre MagnaClean Micro 2MagnaClean Professional 2MagnaClean Professional 2XP.

  Viac možností pre smer pripojenia či inštalácie je vlastnosťou všetkých filtrov MagnaClean. Magnetické filtre MagnaClean Atom a MagnaClean XS-90 svojím vyhotovením ponúkajú rôznu variabilitu spôsobov pripojenia v rôznych smeroch na potrubie vykurovacieho systému. Navyše balenie týchto najmenších filtrov vždy obsahuje guľový ventil.  

  Maximálna flexibilita filtrov Magnaclean pri inštalácií

  6) Rýchla montáž, obsluha aj servisovanie

  Magnetické filtre MagnaClean sú navrhnuté tak, aby pri montáži, údržbe, či servisovaní vykurovacieho systému poskytovali inštalatérom jednoduchú a rýchlu prácu aj vďaka spoľahlivým rýchloupínacím konektorom. Svojím vyhotovením šetria použitý materiál pri montáži a skracujú čas inštalácie. Profesionálny inštalatér tak ušetrený čas vie investovať do ďalšej zákazky. 

  7) Veľký objem

  Tieto filtre sa môžu pochváliť svojím bohatým priestorom pre udržanie množstva zachyteného čierného kalu oxidu železa. Napriek tomu zachytený kal neobmedzí funkčnosť a účinnosť filtra.

  Taktiež pri dávkovaní vykurovacích systémov chémiou pre úpravu kvality vykurovacej vody Filtre MagnaClean pojmu celých 500 ml tekutiny.

  Filtre MagnaClean Atóm a XS-90 - sa plnia pohodlne sprejom, cez odvzdušňovací ventil. To znamená, že pod pracovným tlakom a to len za 20 sekúnd. 

  Vysoká účinnosť zachytávania magnetických nečistôt
  Jednoduchá aplykácia pri plnení 500ml chémie s filtrom MagnaCleanPlnenie chémie Rapid cez magnetický filter MagnaClean Atom

  8) Nízky odpor prietoku vody

  Magnetické filtre majú práve zabraňovať zníženému prietoku vykurovacej vody v systéme kúrenia. Filtre v rade pre domácnosti sa môžu pochváliť prietokom 3m3/h.
  MCP2-Prietokprietok-odpor

  9) Ušľachtilé materiály

  Všetky súčasti filtrov MagnaClean sa vyrábajú v Anglicku, aby sa zaručila kvalita výstupnej kontroly každého výrobku. Vysoko kvalitné tesnenia, špeciálne silné magnety v obale z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele zachytia každú mikročasticu kalu oxidu železa.  

  Kvalita z ušľachtilých materiálov

  10) Inovatívnosť filtrov 

  Filtre 3. generácie pre inteligentné domy. Jediný filter na svete, ktorý ponúka funkciu kontroly množstva zachyteného kalu na diaľku cez aplikáciu smartfónu. 
  Adey Innovation s filtrami MagnaClean sa neuspokojila s dosiahnutými oceneniami a týmto ukazuje, že vývoj neustále pokračuje a aj na magnetických filtroch do vykurovacích systémov je čo vylepšovať. 

   MagnaClean-Pro3-App

  11) Najširšia rada filtrov na trhu

  Spoločnosť Adey Innovation je na trhu globálnym lídrom v oblasti magnetickej filtrácie, nie len inovatívnosťou a účinnosťou, ale aj širokou škálou jedinečných magnetických filtrov, teda odkalovačov alebo takzvaných odlučovačov. Je si naozaj z čoho vybrať, lebo rada filtrov MagnaClean obsahuje riešenia na veľkosť potrubí vodných vykurovacích systémov už od ¾” až po neuveriteľných 8”.

  VÝHODY PRE MAJITEĽA vykurovacieho systému:

  • MagnaClean spĺňa najprísnejšie normy filtrácie kalu oxidu železa

  • okamžitá a nepretržitá ochrana všetkých súčastí systému

  • predlžuje životnosť všetkých súčastí vykurovacieho systému 

  • znižuje náklady na údržbu vykurovacieho systému

  • znižuje náklady na vykurovanie – až o 6 % ročne

  • jednorázová investícia do filtra bez ďalších investícií 

  • znižuje emisie uhlíka

   Zanechajte odpoveď